Звучник | JBL | PartyBox 110


Цена:
ден 27,990

Description

Започнете забава со моќен звук и динамично светлосно шоу.
Донесете сосема нова димензија на секоја забава со уникатното динамично LED осветлување, синхронизирано со моќниот звук и длабокиот бас на PartyBox 110. Земете го PartyBox-от каде и да одите со дизајнот отпорен на прскање и вклучете гитара и микрофон за врвно искуство. Со моќниот JBL Original Pro Sound, вашите пријатели нема само да ја слушнат музиката, туку и ќе ја почувствуваат бидејќи со 12 часа времетраење на батеријата, ќе се одржува забавата цел ден или цела ноќ. Користете ја апликацијата PartyBox за целосна контрола додека ги пренесувате вашите песни безжично.

Технички спецификации

 • Димензија на драјвери: 2 x 155mm на вуфер, 2 x 55 mm на високотонец
 • Излезна моќност: 160W RMS
 • Фреквентен опсег: 45Hz – 20KHz (-6dB)
 • Сооднос сигнал-шум: > 80dB
 • Тип на батерија: Li-ion 36 Wh
 • Време на полнење на батеријата: 3,5 часа
 • Времетраење на батерија: до 12 часа
 • USB формат на датотека: .mp3, .wma, .wav
 • Тип на кабел: AC кабел за напојување
 • Должина на кабел: 2000 mm / 7,87"
 • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed