Звучник | JBL | GO3 ECO | Бел


Цена:
ден 2,690

Description

Грабни и оди
JBL Go 3 се одликува со смел стил и богат JBL Pro Sound. Со својот нов впечатлив дизајн, шарени ткаенини и експресивни детали, ова е задолжителен додаток за вашето следно излегување. Вашите мелодии ќе ве подигнат со JBL Pro Sound, тој е водоотпорен IP67 и отпорен на прашина за да можете да продолжите да слушате на дожд или сонце, а со неговата интегрирана јамка, можете да го носите насекаде. Go 3 доаѓа во сосема нови нијанси и комбинации на бои инспирирани од актуелната улична мода. JBL Go 3 изгледа толку живописно колку што звучи.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвер: 43 x 47 mm
  • Излезна моќност: 4.2 W RMS
  • Фреквентен опсег: 110Hz – 20 kHz
  • Сооднос сигнал-шум: >85 dB
  • Тип на батерија: литиумска батерија 2,7 Wh
  • Време на полнење на батеријата: 2,5 часа
  • Време на слушање музика: до 5 часа (во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed