Звучник | JBL | FLIP6 | Сив


Цена:
ден 8,990

Description

Храбар звук за секоја авантура!
Вашата авантура. Вашиот саундтрак. Храбриот JBL Flip 6 испорачува моќен JBL Original Pro Sound со исклучителна јасност благодарение на неговиот двонасочен систем на звучници кој се состои од оптимизиран драјвер, посебен високотонец и два пасивни бас звучници. Овој звучник со голем звук, а сепак лесен за носење е водоотпорен и отпорен на прашина, така што можете да го носите каде било и во секое време. И со 12 часа траење на батеријата, можете да се забавувате додека не зајде сонцето — или не изгрее — каде и да ве придвижува музиката. Користете PartyBoost за да поврзете повеќе компатибилни звучници. Flip 6 доаѓа во различни кул бои.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвер: 45 x 80 мм
  • Излезна моќност: 20 W RMS (за вуфер), 10 W RMS (високотонец)
  • Фреквентен опсег: 63Hz – 20 kHz
  • Сооднос сигнал-шум: >80 dB
  • Тип на батерија: литиумска батерија 4.800 Wh
  • Време на полнење на батеријата: 2.5 часа
  • Време на слушање музика: до 12 часа (во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed