Звучник | JBL | CLIP4 | Сино-розев


Цена:
ден 3,990

Description

Закачи и пушти музика!
Фраерски, пренослив и водоотпорен. JBL Clip 4 со живописен свеж изглед испорачува изненадувачки богат JBL Original Pro Sound во компактно пакување. Уникатната овална форма лесно се вклопува во вашата рака. Целосно обвиткан во шарени ткаенини со експресивни детали инспирирани од актуелната улична мода, лесно е да се вклопи со вашиот стил. Целосно интегрираниот карабин веднаш се закачува на чанти, ремени или токи, за да ги донесе вашите омилени песни насекаде. Водоотпорен, отпорен на прашина и до 10 часа играње, тој е доволно цврст за да се прикачи каде и да истражувате.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвер: 40 мм
  • Излезна моќност: 5 W RMS
  • Фреквентен опсег: 110Hz – 20 kHz
  • Сооднос сигнал-шум: >85 dB
  • Тип на батерија: литиумска батерија 3.885 Wh
  • Време на полнење на батеријата: 3 часа
  • Време на слушање музика: до 10 часа (во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed