Звучник | JBL | Charge 5 | Essential 2


Цена:
ден 8,990

Description

Играјте и полнете бескрајно.
Земете ја забавата со вас без разлика на времето. Звучникот JBL Charge Essential 2 испорачува одличен JBL Original Pro Sound. До 20 часа играње и со практичниот полнач за напојување одржувајте ги уредите наполнети за забавата да трае цела ноќ. Дожд? Истурени пијалоци? Со IPX7 водоотпорниот Charge Essential 2 спремни сте со сè што ќе дојде на патот.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвери: 52 x 90 мм (вуфер), 20мм (високотонец)
  • Излезна моќност: 30 W RMS за вуфер, 10 W RMS за високотонец
  • Фреквентен опсег: 60Hz – 20 kHz
  • Сооднос сигнал-шум: >80 dB
  • Тип на батерија: литиумска батерија 7.500 mAh
  • Време на полнење на батеријата: 4 часа
  • Време на слушање музика: до 20 часа (во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed