Звучник | JBL | Charge 5 | Црн


Цена:
ден 11,990

Description

Играјте и полнете бескрајно.
Земете ја забавата со вас без разлика на времето. Звучникот JBL Charge 5 испорачува одличен JBL Original Pro Sound, со оптимизиран драјвер, посебен високотонец и два пасивни бас звучници. До 20 часа играње и практичен полнач за напојување за да ги одржувате вашите уреди наполнети за забавата да трае цела ноќ. Дожд? Истурени пијалоци? Песок на плажа? Charge 5 е IP67 водоотпорен и отпорен на прашина. Благодарение на PartyBoost опцијата, можете да поврзете повеќе звучници со овозможен JBL PartyBoost за звукот да е доволно голем за секоја толпа. Со целосно нови бои инспирирани од најновите трендови на улична мода, изгледа одлично како што звучи.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвери: 52 x 90 мм (вуфер), 20мм (високотонец)
  • Излезна моќност: 30 W RMS за вуфер, 10 W RMS за високотонец
  • Фреквентен опсег: 60Hz – 20 kHz
  • Сооднос сигнал-шум: >80 dB
  • Тип на батерија: литиумска батерија 7.500 mAh
  • Време на полнење на батеријата: 4 часа
  • Време на слушање музика: до 20 часа (во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed