Звучник | JBL | Bar 500


Цена:
ден 39,990

Description

Неверојатен 3D звук со неспоредливиот JBL бас.
Што има на менито вечерва? Филмови, музика или игри? JBL Bar 500 ги оживува вашите филмови со MultiBeam™ и Dolby Atmos®3D звукot. Додека технологијата PureVoice ја оптимизира јасноста на гласот за да се осигура дека никогаш нема да пропуштите ниту еден збор. Почувствувајте го басот од безжичниот сабвуфер од 10 инчи. А со AirPlay, Alexa Multi-Room Music (MRM) и вградениот Chromecast™, имате над 300 опции за стриминг, без разлика дали сакате да танцувате или сте подготвени да се опуштите. За што и да сте расположени, JBL Bar 500 е тука..

Технички спецификации

 • Димензии на драјвери: 2 x 70mm вуфер, 2 x 20 mm високотонец
 • Излезна моќност: 2 x 25W RMS вуфер + 2 x 25W RMS високотонец
 • Фреквентен одговор: 53,5Hz – 20kHz
 • Сооднос сигнал-шум: > 80dB
 • Тип на батерија: Li-ion 5000 mAh
 • Време на полнење на батеријата: 4 часа
 • Времетраење на батерија: до 15 часа (во зависност однивото на гласност)
 • Порти за поврзување: USB-A, USB-C, Aux-in
 • USB-A излез: 5V/2.0A (максимум)
 • USB-C излез: 5V/1,5A (максимум)
 • Верзија на Bluetooth®: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed