Додаток во исхраната - Ashwagen | Dr. Viton


Цена:
ден 987

Description

Dr. Viton – Ashwagen е додаток на исхраната – ашваганда наменета за ментално здравје и релаксација

Оваа ајурведска билка поседува силни адаптогени својства да го подготви, адаптира и да го заштити телото од стрес.

Dr. Viton – Ashwagen ја содржи најдобрата Ашваганда во светот – KSM 66

Поддржана со најголем број клинички истражувања на пазарот, KSM 66 Ashwagandha претставува патентиран екстракт од корен од ашваганда со највисока концентрација на витанолиди.

Бенефити од Dr. Viton – Ashwagen:

  • Го поддржува организмот во периоди на ментална и нервна напнатост и вознемиреност
  • Придонесува за оптимална релаксација
  • Придонесува за ментална и физичка благосостојба
  • Придонесува за воспоставување емоционален баланс

Можеби би ве интересирало

Recently viewed