Витаминско масло за лице и деколте за сува и зрела кожа | Deep Moisture | 50 ml


Цена:
ден 1,930

Description

Оваа повеќенаменска мешавина на масла од семе од ноќниче, лисичинка и малина, комбинирана со волчји трн и шипинка кои се полни со витамини, овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор.

Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Богато со Омега 3 и 6 масни киселини, помага да се подобри хидратацијата и да се зајакне бариерата на кожата.

Витаминот Е ја подобрува секојдневната заштите од надворешните стресори.

Збогатено со воздигнувачки мирисни ноти на цитрусни и жолти овошја, лесното и инстантно апсорбирачко масло ја ревитализира и омекнува кожата, оставајќи ја помазна и посјајна.

82% состојки од органско потекло.

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife.

 Нанесете на чиста кожа.

Користете го самостојно, или измешајте неколку капки во вашата крема за лице, или тело.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed