Безжични слушалки | JBL | T720BT | Виолетови


Цена:
ден 4,490

Description

Уживајте во JBL Pure Bass звукот каде и да одите.
Слушалките JBL Tune 720BT емитуваат моќен JBL Pure Bass звук благодарение на најновата BT 5.3 технологија. Лесни за користење, овие слушалки обезбедуваат до 76 часа чисто задоволство и дополнителни 3 часа батерија со само 5 минути полнење. Преземете ја бесплатната апликација JBL Headphones и приспособете го звукот преку EQ, додека гласовните насоки ве водат низ функциите на слушалките. Управувајте со повиците, звукот и јачината на звукот од самата слушалката, благодарение на пригодната контрола на копчињата. Доколку дојде до повик додека гледате видео на друг уред, JBL Tune 720BT беспрекорно се префрлаат на вашиот мобилен уред, така што никогаш нема да пропуштите повик. Лесни и удобни дури и по часови слушање, слушалките JBL Tune 720BT се преклопуваат рамно во вашиот ранец за да ве следат насекаде.

Технички спецификации

  • Големина на драјвер: 40 mm
  • Напојување: 5 V 1 A
  • Тип на батерија: Литиум-јонска батерија (500 mAh/ 3,7 V)
  • Време на полнење: 2 часа од празно
  • Време на слушање музика со вклучен BT: до 76 часа
  • Време на разговор: до 45 часа
  • Фреквентен опсег: 20 Hz – 20 kHz
  • Импеданса: 32 оми
  • Максимална SPL: 95 dB
  • Верзија на Bluetooth: 5.3

Можеби би ве интересирало

Recently viewed