Безжични слушалки | JBL | T520BT | Бели


Цена:
ден 2,990

Description

Безжични слушалки со JBL Pure Bass звук
Слушалките JBL Tune 520BT емитуваат моќен JBL Pure Bass звук благодарение на најновата BT 5.3 технологија. Лесни за користење, овие слушалки обезбедуваат до 57 часа чисто задоволство и дополнителни 3 часа батерија со само 5 минути полнење. Преземете ја бесплатната апликација JBL Headphones и приспособете го звукот преку EQ, додека гласовните насоки ве водат низ функциите на слушалките. Управувајте со повиците, звукот и јачината на звукот од самата слушалката, благодарение на пригодната контрола на копчињата. Доколку дојде до повик додека гледате видео на друг уред, JBL Tune 520BT беспрекорно се префрлаат на вашиот мобилен уред, така што никогаш нема да пропуштите повик. Лесни и удобни дури и по часови слушање, слушалките JBL Tune 520BT се преклопуваат рамно во вашиот ранец за да ве следат насекаде. Прашајте ги Siri или Hey Google! Активирајте го гласовниот асистент Siri или Hey Google на вашиот уред со притискање на копчето за повеќе функции.

Технички спецификации

 • Напојување: 5 V, 1 А
 • Фреквентен опсег: 20 Hz -20 kHz
 • Импеданса: 30 оми
 • Чувствителност: 102 dB SPL@ 1kHz 1mW
 • Максимална SPL: 95 dB
 • Чувствителност на микрофонот: -40 dBV@1kHz/Pa
 • Верзија на Bluetooth: 5.3
 • Големина на драјверот: 33мм
 • Тип на батерија: Литиум-јонска батерија (3,7 V / 450 mAh)
 • Време на полнење: 2 часа
 • Време на слушање музика со вклучен BT: до 57 часа

Можеби би ве интересирало

Recently viewed