Безглутенски фстаци со француска морска сол | Bettr | 150 gr


Цена:
ден 560

Description

Уживајте во органските безглутенски ф'стаци од Bett'r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост.

Ф'стаците се навистина примамлива комбинација помеѓу здравото и вкусното.

Покрај својот неповторлив вкус, ф'стаците содржат масни киселини и вредни елементи во трагови како што се магнезиум, калциум, бакар и железо.

Уживајте во квалитетот и богатиот вкус на печените органски ф'стаци.

Органско потекло.

Не содржат адитиви.

Не содржат глутен.

Богат извор на протеини и минерали.

Состав:

Ф'стаци (99%), француска морска сол (1%).

Органско земјоделство.

Може да содржат траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.

Состав:

Складирање на суво, ладно и темно место.

Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2666 kJ/645 kcal

Масти: 56 g.

Од кои заситени: 6,7 g.

Јаглехидрати: 8,3 g.

од кои шеќери: 5,2 g

Растителни влакна: 8,9 g.

Протеини: 22 g.

Сол: 1 g.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оставете коментар

Можеби би ве интересирало

Recently viewed